Archív po dnech: 3.5.2019

ŠD návštěva knihovny

DSCN2025

Návštěva místní knihovny.

Tento tajemný den jsme zakončili v místní knihovně, kde jsme si připomněli Světový den knihy. Čekalo nás tam milé přivítání od paní Marušky Müllerové. Paní knihovnice Renátka Smékalová nám představila svoje království knih. Když zjistila, že jsme se vrátili ze školy čarování, přečetla nám pohádku o čarodějovi, který zapomněl na staré zaklínadlo ticha a klidu. Nakonec se mu to za pomocí dětí povedlo najít PSSSST !

PSSSST, pak jsme si to v klidu, který je typický pro návštěvu knihovny, mohli v tichosti užít…

Děkujeme.

Ukončení motivace – duben

DSCN1964

Ukončení motivace Káťa s Škubánek – Čechy pod Kosířem

Neznám snad jediného žáka, který by tajně nezáviděl Harry Potterovi, že může navštěvovat Bradavici, školu čar a kouzel. My jsme si to mohli v rámci ukončení motivace Káťa a Škubánek vyzkoušet alespoň na jeden den. Podotýkám, že Škubánka jsme pro jistotu nechali doma. Ve škole kouzel nás v tajemném prostředí sklepení zámku dvě škaredé čarodějky a jeden krásný čaroděj zasvětili do tajů kouzel. Naučili nás nasedat na létající koště, mávat kouzelnou hůlkou, poznávat moc bylinek, míchat lektvary a nakonec jsme si vyrobili amulet, který nás bude ochraňovat před zlými lidmi a posilovat naše sebevědomí… Bylo to fajn, vyzkoušet si co zažívá náš hrdina Harry, ale nakonec jsme byli rádi, že jsme se mohli vrátit do naší milované školičky, protože tam byla hrozná zima a tma!