příspěvková organizace

Projektový den 100 let výročí republiky v ZŠ i ŠD

kokarda1 100 let výročí republiky si zaslouží naši pozornost. Pro žáky naší školy jsme uspořádali projektový den, který plynule přecházel z ranní družiny do školy a končil opět ve školní družině. Během prezentace se žáci dozvěděli spoustu informací o první republice, státních symbolech i prvním prezidentovi. Získané znalosti si hned mohli vyzkoušet v pracovních listech, které zvládli všichni na výbornou. Při vstupu do budovy školy jsme si vyrobili národní strom – lípu. Do koruny stromu nejen žáci, ale i rodiče mohli psát přání pro naši republiku. Ve spolupráci s Regionem Haná, panem starostou a zaměstnanci obce jsme zasadili opravdovou lípu v rámci projektu SÁZÍME LÍPU PRO DALŠÍ GENERACE „aneb děti sází symbol republiky“. Největší úspěch měla beseda s dlouholetým pěnčínským kronikářem a pamětníkem Ladislavem Havelkou, který přišel mezi nás do školy a velmi poutavě žákům povyprávěl o historii Pěnčína. Během dopoledne jsme také měli možnost shlédnout novou pohádku Draka bolí hlava, na kterou jsme do Olomouce přijeli vyzdobeni vyrobenými kokardami, jak jinak, než v barvách trikolory a symbolem 100. výročí. (viz. fotogalerie).

Celý den jsme si užili a žáci nás překvapili svým zájmem o toto významné výročí.